O mnie

287157894_5609814395720166_430914833550696960_n

Nazywam się Klaudia Kot. Jestem absolwentką Akademii Fotografii w Krakowie. Choć ukończyłam liceum ogólnokształcące, poza maturą zdałam także egzaminy zawodowe, uzyskując tytuły: fotograf i fototechnik.

Studiowałam fotografię i sztukę wideo na Uniwersytecie w Bergen (Fakultet For Kunst, Musikk og Design).

Dyplom licencjacki jak i magisterski obroniłam pod kierunkiem prof. Grzegorza Bilińskiego w Katedrze Obszarów Sztuki Wydziału Intermediów krakowskiej ASP, ostatecznie otrzymując tytuł: magister sztuki.

Jestem laureatką Diamentowego Grantu i obecnie realizuję projekt związany z szeroko pojętą sztuką ludową i kulturą nowych mediów pn. „Nowe sposoby dokumentacji i interpretacji artystycznej obszarów sztuki ludowej z wykorzystaniem współczesnych technologii.”

Moje zainteresowania artystyczne skupiają się w głównej mierze wokół tematyki szeroko pojętego krajobrazu, site specific, gps art oraz dokumentacji i praktyce artystycznych wędrówek. Ciekawią mnie działania w przestrzeni krajobrazu zarówno kulturowego jak i naturalnego.

Wystawiałam swoje prace w Polsce, Islandii oraz Norwegii.

Jako fotograf współpracuję między innymi z Muzeum Tatrzańskim w Zakopanem,  Gino Rossi Group, Nakielny, Awiteks, Dale of Norway, LoveKrakow.pl, Krakowskim Biurem Festiwalowym, Kinem Pod Baranami, Polskim Stowarzyszeniem Fotografów na Islandii czy Szlachetną Paczką.

W pracy posługuję się sprawnie narzędziami cyfrowymi, ale jednocześnie mam słabość do fotografii tradycyjnej.

Od 2014 roku pracuję jako instruktor fotografii, prowadząc warsztaty kreatywne dla dzieci i młodzieży.

W 2021 roku rozpoczęłam współpracę z Pracownią Archisfery, realizując dla studentów studiów licencjackich zajęcia dydaktyczne związane z zagadnieniem szeroko pojętej przestrzeni i sztuki wędrówki, z uwzględnieniem pojęć land — artowych.

Prywatnie kocham podróże małe i duże, biegam po górach i lasach, ćwiczę jogę. Praktykuję artystyczne wędrówki.

 

ig
fb
Reklama